דף הבית

עורכי הטקסים

טקס נישואין

בר ובת מצווה

הולדת בת או בן

מי אנחנו

קישורים

שלח לחבר

כתבו אלינו

טקס חתונה חילוני - שאלות ותשובות

טקס חתונה חילוני - שאלות ותשובות

 

 

האם הטקסים שלכם מוכרים על ידי המדינה?

לצערנו עדיין לא. מדינת ישראל מכירה רק בנישואין האורתודוכסיים, או בנישואין שנערכו בארץ אחרת לפי החוק של אותה ארץ (למשל קפריסין). נישואין חילוניים, כמו גם רפורמים או קונסרבטיביים – אינם מוכרים על ידי מדינת ישראל.

 

מה לעשות? בכדי להירשם כנשואים בתעודת הזהות אתם צריכים להתחתן בנישואין אזרחיים בחו"ל. בשביל הנשמה ובשביל המשפחה כדאי לכם, כשאתם חוזרים לארץ, לערוך מסיבת חתונה וטקס חתונה ישראלי.

ומה יהיה בעתיד? אנו ממליצים לכם להצטרף לפורום לבחירה חופשית בנישואין הפועל לשינוי חוק הנישואין בישראל ולבחירה חופשית בנישואין – כך שכל אזרח יוכל לבחור אם הוא רוצה להתחתן בנוסח אורתודוכסי, רפורמי, קונסרבטיבי או חילוני והמדינה תכיר בכל אפשרויות הנישואין האלה. הצטרפו ותוכלו להשפיע על העתיד של ילדיכם.

 אתר הפורום: www.freemarriage.org.il

 

מי הם עורכי הטקסים שלכם?

עורכי הטקסים שלנו הם אנשים שנבחרו בקפידה לתפקיד על פי הכישורים שלהם ועברו הכשרה והסמכה להיות עורכי טקסים.

 

האם אני יכול לבחור את עורך או עורכת טקס?

בהחלט. אנו נשתדל, עד כמה שניתן, לתת לכם את עורך או עורכת הטקס שתרצו ובתנאי שהוא או היא פנויים בתאריך הטקס שלכם. אם זה לא יסתדר, נציע לכם עורכי טקסים אחרים.

 

האם אפשר לערוך את הטקס בעצמנו, בלי עורך טקס מקצועי?

כן, אם יש לכם בין החברים או בני המשפחה מישהו מתאים שיכול ורוצה לערוך את הטקס – זה אפשרי. אתם מוזמנים להתייעץ איתנו גם בעניין זה
02-6738103, 0507-439488.

 

למה הטקס כל כך יקר?

לדעתנו הוא אינו יקר. הוא משקף את העלויות האמיתיות שלנו ואם אתם רוצים ששירות כזה ימשיך ויתקיים בישראל – בוודאי תשלמו אותו בשמחה. אם אתם משווים למחירי הרבנות – כדאי שתזכרו שאנחנו לא מסובסדים ע"י המדינה כמו הרבנות. עורכי הטקסים שלנו משקיעים הרבה שעות עבודה בהכנת כל טקס בהתאמה לזוג ולאורחים באירוע, הם מומחים בתכנון טקסים ובביצועם ועל זה מגיע להם תשלום הוגן.

אנו שואפים להעסיק את עורכי הטקסים הטובים, היצירתיים והמוכשרים ביותר, ולקיים מערכת שתוכל להציע לציבור שירות איכותי לאורך שנים. מכתבי התודה הנלהבים שאנו מקבלים מעידים שוב ושוב על שביעות הרצון מהטקסים שלנו.

לפי הבדיקות שערכנו, מחיר הטקס לא עולה בדרך כלל על ארבעה אחוזים מההשקעה בחתונה כולה. אם יש לכם עדיין ספקות ואם אתם רוצים להתייעץ - אתם מוזמנים להתקשר אלינו – 02-6738103  0507-439488.

 

מה זה רב חילוני?

המושג "רב חילוני" הוא חדש בישראל, אך אכן, ישנם כבר רבנים חילוניים. הם קיבלו את הסמכתם בתכנית לימודים מיוחדת להסמכת רבנים חילוניים. הם מכירים את התרבות היהודית והישראלית לעומק ולרוחב, מהתנ"ך והתלמוד ועד ספרות ושירה שנכתבו בימינו, והשקפת החיים שלהם היא חילונית.

 

האם אפשר לראות חתונה שלכם?

אפשר, אבל ממש לא מומלץ. כל חתונה מתוכננת בהתאמה לזוג מסויים ולאורחים שלהם, ויתכן שתראו משהו שלא מתאים לכם. אנו ממליצים לא לראות חתונה של אחרים אלא להשקיע את האנרגיה בתכנון וביצירה של החתונה שלכם.

 

 

האם אתם מחתנים גויים?

אנחנו מחתנים כל זוג שמבקש זאת, כאשר לפחות אחד מבני הזוג הוא יהודי. 
על פי הגישה האורתודוכסית, יהודי הוא רק מי שאימו יהודיה. לפי תפיסתנו, מאחר שאנו מאמינים שלגבר ולאישה זכויות שוות, אם אימא יכולה להעביר לבניה יהדות, גם אבא יכול. כל מי שהוא יהודי מאחד הצדדים – או מצד אימו או מצד אביו, והוא אזרח ישראלי ורוצה בטקס יהודי – לדידנו הוא יהודי לכל דבר ונשמח לערוך לו את הטקס.

גם כאשר אחד מבני הזוג אינו יהודי כלל, אך עומד להקים משפחה עם בן או בת זוג יהודיים ורוצה לחוות את טקס החתונה היהודי ולהתקרב בכך ליהדות – נערוך להם בשמחה את הטקס.

 

 

האם אתם מחתנים הומוסקסואלים ולסביות?

כן.

 

יש לכם עוד שאלות? כתבו אלינו: office@tekes.co.il
או התקשרו: 02-6738103, 0507-439488

 

 

 

 


להזמנת הטקס שלכם התקשרו אלינו: 02/6738103 ומחו"ל: +97226738103
אנו עורכים טקסים בכל מקום בארץ