דף הבית

עורכי הטקסים

הולדת בת או בן

בר ובת מצווה

טקס נישואין

קישורים

שלח לחבר

כתבו אלינו


חתונה ירוקה - שמלת כלה מבד אורגני

תלמה שילוני ורונית פרוש
תלמה שילוני היא מראשוני הגינה האורגנית "בוסתניה" בירושלים
ומנהלת
טקס ישראלי - טקסים ברוח יהודית חופשית
www.tekes.co.il
רונית פרוש עוסקת בגינון טיפולי
Email: office@tekes.co.il
© כל הזכויות שמורות


מה הקשר בין שמלת הכלה והאקולוגיה העולמית?


ובכן, שמלת כלה או בגדי חתן שלובשים לערב אחד בחיים אין בהם תועלת בריאותית מיידית לחתן ולכלה. מדובר בהשקעה לעתיד: בהבנה של נושא שמירת איכות הסביבה ובחשיבה לטווח הרחב והארוך. ומאחר שמדובר בחתונה, כלומר באקט של קבלת אחריות ותכנון לעתיד, אין רגע טוב מזה להשקיע באיכות החיים והסביבה שלכם ושל משפחתכם העתידית. סיבה אחרת לעצור ולחשוב כאן היא שממילא רבים מכם, מה לעשות, הולכים להוציא כסף רב על החתונה שלכם, ולכן הבגד האורגני שביומיום נראה לנו יקר מבגדים "רגילים", לא יהיה יקר יחסית להוצאה כולה.

ואם אין בזה תועלת מיידית אז למה? ובכן, עיקר העזרה שאתם יכולים לתת לכדור הארץ ברגע זה של בחירת שמלת כלה ובגדי חתן, קשורה לצורך הדחוף לעבור בעולם לגידול כותנה בשיטות של חקלאות אורגנית. תעשיית הכותנה העולמית היא מהמזהמים החקלאיים הבולטים ביותר. בחקלאות הקונבנציונלית, ובמיוחד בגידול כותנה, משתמשים בכמויות אדירות של רעלים - להדברת מזיקים, להדברת עשבים ולדישון – עד כדי רבע מן הרעלים המשמשים בחקלאות בכלל. כן, גידול כותנה מפרנס היטב את תעשיית הרעלים וכל הרעלים האלה מגיעים בהמשך אלינו ממש, דרך המים ודרך מזונות שונים. אמנם בעולם כבר מגדלים כותנה בשיטות של חקלאות אורגנית, למשל בתורכיה, בהודו, בברזיל ואפילו בישראל, אבל זה עדיין מעט, ואצלנו - כל התוצרת משווקת לחו"ל, אין טווייה של בדים אורגניים בארץ וצריך לייבא אותם מחו"ל.

אז איפה משיגים שמלת כלה ובגדי חתן מכותנה אורגנית?

חברת קוטון www.cotonet.co.il מוכרת בארץ בגדים מכותנה אורגנית וסריגים מסיבי במבוק אבל לא שמלות כלה.

מצאנו רק כתובת אחת לשמלות כלה מבדים אורגניים: אצל אודיה שגיב, מעצבת ישראלית שעושה נפלאות בעיצובים שלה ומבינה את מהות החשיבה הירוקה במובן הרחב של המילה. הסטודיו שלה הוא ברחוב יחיאלי 8 בנווה צדק בתל אביב. חפשו עוד מידע וכתבות עליה בגוגל. אם תגלו עוד מעצבים ירוקים אצלנו בארץ – ספרו לנו office@tekes.co.il

זכרו, ע"י כך שתדרשו כותנה אורגנית, תשפיעו כצרכנים על הביקוש לכותנה אורגנית, מכאן תקדמו את המעבר של חקלאים בעולם לשיטות חקלאות אורגנית ובהמשך לכך ירדו גם המחירים.

נכון, ע"י כך שתדרשו כותנה אורגנית, אתם יוצרים משק כנפי פרפר שישפיע בהמשך על כדור הארץ.

רעיונות נוספים יכולים להיות:
השאלת שמלת כלה
עמותת "יד אברהם" מעמידה לרשות כלות דתיות וחילוניות מגוון של שמלות להשאלה. צריך לשלם פיקדון בלבד ולהחזיר את השמלה לאחר ניקוי יבש על חשבונכן. אפשר להתרשם מהמגוון בימי שני ורביעי אחה"צ בין 14:3- ל- 17:30 ולשם כך יש לקבוע פגישה מראש בטלפון 0522-2226347. מעט מהדגמים אפשר לראות באתר www.smilatkala.com
הם גם מקבלים תרומות של שמלות כלה – לתשומת לבכן!
יישר כוח ליעקב אטלס ולעמותת יד אברהם!

אפשר גם:


קריאה נוספת:
עוד רעיונות מתקדמים על שמלות כלה קראו באתר של ודיט - חברה לתכנון אירועים
סיפורים על חתונות ירוקות בישראל


תלמה שילוני היא מנהלת "טקס ישראלי" ומראשוני הגינה האורגנית "בוסתניה" בירושלים
www.tekes.co.il
רונית פרוש עוסקת בגינון טיפולי
Email: office@tekes.co.il © כל הזכויות שמורות